info rodičům

Vši

Ve třídě se vyskytly vši. Prosím zkontrolujte dětem hlavy. V případě výskytu ošetřete opakovaně vhodným šamponem. Dezinfikujte i ostatní věci, které přišly s hlavou do styku: ložní prádlo, oblečení, čepice, polštářky, plyšáci, hračky ad. Některé věci se dají dát i přes noc do mrazáku v igelitovém pytli, prý to také zabírá.  

Děkuji za pochopení. RD

Masáže MISP

Vzájemné masáže dětí (děti dětem)

Rádi bychom se s naší třídou zapojili do této zajímavé aktivy, která je v naší škole již vyzkoušená. Jedná se o vzájemné masáže mezi dětmi. Sama jsem loni absolvovala jednu hodinu náslechu a byla jsem nadšená a zároveň dojata, jak se děti k sobě a sobě věnovali a chovali. Myslím si, že je toto i jedna z cest, jak ve třídě předcházet negativnímu, agresivnímu chování a šikaně. Do projektu by se zapojila i druhá první třída. Máte-li možnost, podívejte se na webové stránky projektu.

 https://misp.cz/

Děti se do projektu zapojují jen se souhlasem rodičů, proto vás obešlu dotazníkem. Lektorku kurzu bychom hradili z TF. Dotazník pošlu v prvním týdnu nového roku, prosím o návratku po neděli. 

Děkuji za spolupráci. rd

Čtecí chvilky

Po Vánocích nám přibudou do vyučování "čtecí chvilky". Děti si budou nosit do vyučování knížku, kterou si samy vyberou a ze které si budou během vyučování samy číst. Poté si budeme o přečteném povídat a dělat různé úkoly na naslouchání a porozumění čtenému textu. Pokud najdeme vhodné místo v už tak malé naší třídě, budou si děti moci knížku nechávat ve škole.

Čtenářské dílny

Jsem moc potěšena, jak již mnoho dětí začíná ojevovat nádherný svět knih. Nosí do třídy představovat své nové nebo dokonce i přečtené knihy. Láká je knihy číst a objevovat tak svět představivosti a fantazie. Kéž by jim to dlouho vydrželo! 

Zavedeme tedy po vánocích "čtenářské dílny". V nich budou všichni moci, po dohodě pravidel, představit knihu, kterou doma čtou nebo přečetli. A učinit si zápis do čtenářského listu - čtenářského deníku. 

A co vy rodiče, také ještě rádi čtete? :-) RD


Adventní kalendář

Prosím vás o pomoc s přípravou adventního kalendáře do třídy. 

Děti si donesou ve čtvrtek domů papírový sáček, který bude součástí třídního adventního kalendáře. Do čtvrtka by si měli připravit jeden malý dárek (aby se do sáčku pohodlně vešel) s jednoduchým (zajímavým, vtipným) úkolem (např. hádanka apod.), který napište společně tiskace na proužek papírku a přiložte k dárku do sáčku a zalepte. 

Sáček děti donesou zpět do třídy v pátek, kdy kalendář společně doděláme.

Děkuji za vstřícnost. RD

Toulcův dvůr - výlet

28. 11. jedeme s 1. B na výlet do Toulcova dvora https://www.toulcuvdvur.cz , kde nás čeká naučný program Bude zima, bude mráz. Odjezd bude 7,45 od Kounické hospůdky autobusem do Hostivaře. Program začíná v 9,30. Návrat v 13,30 a poté ještě oběd. S sebou  vhodné oblečení a obutí dle počasí (část programu se odehrává venku na pozemcích - dvoře a zahradách Toulcova dvora, část v učebnách - nohy v teple, kulicha, rukavice), svačinu, pití. Program a cesta budou hrazeny z třídního fondu. Děti, které chodí do ranní družinky, přivede pí uč. Dovole. RD

Konzultace

Pokud máte zájem o konzultace s dětmi či bez dětí, domluvte si prosím schůzku telefonicky nebo mailem. Děkuji RD

Sběr papíru a víček

Sběr papíru a víček proběhne v následujícím pracovním týdnu 6. - 10. 11. 2017. Papír můžete vozit vždy před začátkem vyučování nebo jindy po domluvě se školníkem do skladu ve sportovní hale. Dbejte, prosím, bezpečnosti a pokynů školníka a žáků, kteří budou se sběrem pomáhat.

Víčka mohou děti nosit přímo do třídy. RD

Setkání rodičů nad psaním

Změna termínu.

Po vaší zpětné vazbě, hodně chlapců chodí ve středu na trénink fotbalu, jsem změnila termín "setkání".

Čtvrtek 9. 11. od 17,30 ve třídě, s dítětem nebo bez. 

Co se naučíte?:-) Prstovou rozcvičku, správné držení tužky, pera, postup uvolňování, poznáte speciální pomůcky vhodné pro počáteční psaní, vybarvíte si svou mandalu. 

Foto (poprvé ve škole)

Již mám k vyzvednutí fotografie "Poprvé do školy" od Hanky Schovancové. Cena 130,- RD

Kdo mi nedonesl peníze za foto, odečetla jsem z třídního fondu. RD

Vánoční fotografování

Nabídka "Vánoční fotografování" od Hanky Schovancové

Jedná se o sérii 4ks fotografií s kalendářem, cena byla vždy okolo 250 - 300 Kč (bude upřesněna dle ceny kalendáře). Je možnost vyfotit se i se sourozencem dohromady.

Prosím o odpověď zda máte nebo nemáte zájem do týdenního fondu. R

Prosba o foto

Vážení rodiče,

obracím se na vás s prosbou. Rádi bychom si vyrobili rodinné listy. Potřebovali bychom od vás poskytnout rodinné fotografie, kde jste celá rodina (nejužší kruh rodinný), které bychom mohli rozstříhat, nalepit a doplnit obrázky a popisy. Pokud takové nemáte nebo nemůžete poskytnout, nabízím možnost barevného okopírování ve škole, které bych zařídila, a originály vám vrátila.

Děkuji za vstřícnost a pochopení. R

Kazoo

Zakoupila jsem dětem do třídy hudební nástroj kazoo. Dětem se moc líbí a někteří projevili zájem mít jej i doma. Kdo byste měli zájem, stojí 29,- a ještě mi nějaké zbyly nebo mohu přiobjednat. Dejte mi, prosím vědět přes týdenní plán. Děkuji. R

Kazoo vyprodáno, až dokoupím, dám zájemcům vědět. :-) R

Organizace školního roku a info

Omlouvám se za špatné informace ohledně volna v 2. pololetí školního roku. Níže by mělo být již všechno vpořádku. Můžete plánovat a rezervovat dovolené. :-) Pokud jste již vyplnili v ŽK, vlepte prosím nové info na zaslaném letáčku. Díky. R.

Základní škola Kounice, okres Nymburk (email: zskounice@volny.cz) www.zskounice.cz

 • Adresa: Základní škola Kounice, okres Nymburk, Kounice 363, 289 15 Kounice
 • Třídní učitelka: Mgr. Radka Doktorová (radka.doktor@seznam.cz, 737 815 616 soukr. mobil)
 • Web třídy 1. A: https://1-a-skola-kounice.webnode.cz/
 • Zástupce pověřený vedením školy: Jaroslav Urban (321 695 873)
 • Zástupce ředitele: Libuše Čelakovská (321 695 873, sborovna 774 777 053)
 • Výchovný poradce: Mgr. Vendula Dovole
 • Ekonomka: Dita Hybnerová (321 695 873, 774 777 110)

Družiny:

 • Námořnická (Blanka Kalinová: 720 576 168) - kmenová družina 1. A
 • Pirátská (Alenka Podveská: 774 777 152) - kmenová družina 1. B
 • Pohádková (Maruška Koubková: 774 777 112)
 • V kuchyňce (Vlasta Psutková: 774 714 508)
 • Školní jídelna: 722 207 002

Školní kalendář:

 • Listopad 2017: individuální konzultace ve čtvrtletí
 • 7. 11. Pedagogická rada
 • Leden 2018: individuální konzultace v pololetí
 • 23. 1. pedagogická rada
 • 31. 1. pololetní vysvědčení
 • 6. a 7. 4. zápisy do 1. třídy
 • Duben 2018: individuální konzultace ve čtvrtletí
 • 24. 4. pedagogická rada
 • Červen 2018: individuální konzultace ve čtvrtletí
 • 22. 6. pedagogická rada
 • 29. 6. výroční vysvědčení

Termíny prázdnin 2017/ 2018

 • Volné dny (ředitelské volno): 29. 9. a 22. 12. 2017
 • Podzimní: čtvrtek, pátek 26. a 27. 10. 2017
 • Vánoční: od soboty 23. 12. do úterý 2. 1. 2018
 • Pololetní: 2. 2. 2018
 • Jarní: týden od 12. 2. 2018
 • Velikonoční: čtvrtek a pátek 29. a 30. 3. 2018
 • Hlavní: od soboty 30. 6. do neděle 2. 9. 2018

Začátek školního roku

Slavnostní zahájení školního roku se uskuteční 4. 9. 2017 od 8. 00 hod. Sejdeme se před branou školy. Děti do třídy uvedou deváťáci po prvním zazvonění a projevu paní starostky.

Poté půjdeme do třídy, kde děti přivítají tř. učitelé. Ve třídě bude představení prvňáčků, obdarovávání, představení družinářek, první společná chvilka se mnou, organizace. 

Dětem s sebou dejte školní bahoh, aktovku.

Těší se pančelka Radka

Druhé setkání rodičů

Druhé setkání rodičů se uskuteční 7. 9. od 18 hodin  ve třídě. Projdeme se společně programem Začít spolu. Probereme organizační záležitosti. Děkuji za účast. R

Další třetí setkání bychom věnovali Hejného matematice.

Info z prvního setkání 13. 6. 2017

1. Seznam věcí, které budou děti potřebovat (Dohodlo se, že se z částky 1000,- zaplatí i nový koberec do učebny a částka se případně do třídního fondu navýší). Seznam dole v příloze.


2. Přihláška na stravování ve školním roce (vyřiďte prosím do 5. 9. 2017), přihlášky jsou k dispozici u vedoucí školní jídelny nebo na vebu školy.

3. Genetická metoda čtení a Hejného matematika (v příloze, k matematice osobně na dalším setkání rodičů v září).

4. Organizace školního roku 2017/2018 (děti dostanou zvací dopis na 1. školní den, který bude 4. 9. od 8 h, první den bude slavnostní zahájení, v ostatních dnech děti budou mít výuku 4 hod denně, v dalších týdnech dle rozvrhu).

5. Družina (prosím předběžně o zájem ranní a odpolední družiny (6,50 - 7,50 ráno, odpoledne po vyučování do 16,30), závazně se budete moci přihlásit v první školní den.

6. Omluvenky  - absenci dítěte nahlásit do 24 hodin, děti mají být omluveny zákonným zástupcem do 3 pracovních dnů, zameškanou práci domluvit osobně s učitelem, stejně tak dlouhodobější absenci (plánovaná dovolená apod.)

7. Desatero pro dobrý start

8. Váš školáček - jak oslovovat, jaké zájmy, záliby, zvláštnosti

Seznam věcí do první třídy