CO SE U NÁS DĚJE

Rodina

V listopadu jsme se věnovali svým rodinám. Poznávali jsme rodinné vztahy. Vytvářeli si rodinný strom, vyráběli jsme si rodinné knížky. 

Krásné bylo společné sdílení toho, co nás o členech našich rodin zaujalo, co jsme nevěděli, některá "krásná" jména a osudy našich předků. Navzájem jsme se více poznali, ale zároveň jsme více poznali naše rodiny, naše zázemí, naše předky a sílu, která z našich rodin k nám putuje.

Někteří se dokonce rozhodli své rodinné stromy nezahrnout do svých rodinných knížek, ale doma si je zarámovat a pověsit jako obraz.

Myslím, že nás to moc bavilo! Podívejte se do galerie na pár fotek. rd

Masáže

V pátek proběhla první lekce masáží dětí navzájem. Děti byly nadšené a líbilo se jim to. Čekají nás ještě další dvě lekce. Poté by děti mohly získat "masérský certifikát".

Škoda jen, že se dětem stále nedaří dodržovat smluvená pravidla o společné práci, protože tak mizí kouzlo vzájemného okamžiku spoluprožívání a klidu, který je na většinu zažití a prožití učení a zapamatování prožitku potřeba.

Listohrátky

11.10.2018

Využili jsme krásného počasí babího léta a vyrazili do Kounického háje na "listohrátky". Nasbírali jsme pár listů a pospojovali je do girland a drobných listových ornamentů, kterými jsme podzimně ozdobili kapličku. Zítra si ještě trochu povyprávíme o historii místa. Více foto v galerii. RD