o nás

Třída 4. A

20 dětem ze 4. A zůstává jejich třída v levém křídle staré budovy školy i jejich třídní učitelka a asistentka pedagoga :-)

Letošním rokem cestujeme s "Expedicí Česko". Projekt bude celoroční a bude integrovaný do většiny předmětů, které budou děti absolvovat.

Přibyla nám vlastivěda a přírodověda (místo prvouky).

Ve třídě budou vyučovat i další pedagogové: tělocviky Jaroslav Urban, Ladislav Jedlička, Daniela Molínská; výtvarnou výchovu: Blanka Kalinová; polovinu Angličtiny: Marie Koubková (skupiny angličtiny si v pololetí vyučující střídají).

Třída 3. A

Třídu 3. A naleznete v levém křídle přízemí staré budovy. Bude ji navštěvovat 20 dětí.

Třída pracuje v programu Začít spolu a poznává svět prostoru, řádů a čísel pomocí "Hejného" matematiky.

Děti v tomto školním roce začínají s angličtinou. Celkem mají 24 učebních hodin týdně, z toho 3 angličtiny a 3 tělocviky.

Na 10 hodin nám bude opět chodit pomáhat paní asistentka Vlasta Psutková.

Během školního roku nás čeká opět spousta akcí: namátkou: literární kavárna se spisovatelkou Ivonou Březinovou, přednáška o ptácích společnosti Ornita, vánoční divadelní představení v divadle Gong, preventivní programy paní Rút ad.

Čeká nás celoroční projekt: Barevný rok.

V tomto školním roce si děti stanovily respektovat tato třídní pravidla:

1. Chceme být jeden tým.

2. Dodržujeme bezpečnost nejen ve třídě.

3. Spolupracujeme.

4. Ostatním nasloucháme.

5. Pracujeme potichu.

6. Koberec je místo klidu.

Nejtěžší je vždy naslouchání, klid při práci, nasazení do práce a velmi často i domácí příprava. Velice s tím od začátku roku bojujeme. RD

školní rok 2019/2020

Třída 2. A

Třídu 2. A naleznete v levém křídle přízemí staré budovy. Navštěvuje ji 19 žáků.

Třída pracuje v programu Začít Spolu.

Máme v tomto školním roce na 9 hodin týdně k ruce paní asistentku Vlastu Psutkovou.

Půlročním projektem, který nás bude provázet je: Ferda Mravenec, práce

všeho druhu aneb žijeme v mraveništi. Také budeme dále krotit své "tygry" - zajímat nás

budou vztahy mezi námi, ale i to jak jsme se proměnili my. Od konce září se zapojíme

do programu MISP - vzájemných masáží mezi dětmi.

Jedne den ve třídě Začít spolu

Běžný den ve třídě Začít spolu začíná komunitním kruhem, kde jsou děti seznámeni s průběhem celého dne, sdělují si zážitky, čtou deníky, zpívají, hrají jazykové hry - učí se vzájemnému naslouchání a ústnímu projevu.

Následuje blok trivia - čtení, psaní a počítání. Děti pracují většinou individuálně, samostatně nebo i společně.

Po velké svačinové přestávce následuje blok center aktivit, kde si děti vybírají z nabídky práce jednotlivých center (matematika, čtení, psaní, ateliér, vědy). Pracují většinou ve skupině na společném úkolu. Výsledky jsou každý den prezentovány a hodnoceny.

Den je zakončen společným komunitním kruhem, kdy je hodnocena práce celého dne. Děti se společně rozloučí a odcházejí do družinky nebo na oběd.

Třídní pravidla

RANNÍ KRUH - TÉMATA:

po - deníčky po víkendu

út - pozvánky

st - prezentuji se

čt - představuji svou knížku

- vadí/ nevadí aneb co nás trápí

Vytvořili jsme si také nová pravidla:

JAK PŘEŽÍT (nejen)

V MRAVENIŠTI

která nám mají pomáhat při práci a soužití ve třídě.

Třídní pravidla se mohou během roku měnit a doplňovat v závislosti na potřebách práce a komunikace ve třídě.

1. JSME JEDEN TÝM

2. RESPEKTUJEME SVÁ PRAVIDLA